novinky‎ > ‎

California Breed si pospíšili

přidáno: 10. 4. 2014 13:41, autor: Petr Nožička   [ Aktualizováno 10. 4. 2014 15:10 uživatelem Jaromír Merhaut ]
6. února jsem informovali o novém souboru CALIFORNIA BREED, který dali dohromady osiřelí z Black Country Communion, zpívající baskytarista Glenn Hughes a bubeník Jason Bonham spolu s třiadvacetiletým zpívajícím kytaristou Andrewem Wattem. Nejspíš proto, že Hughes už pracoval na sólovém albu, objeví se debut trojice California Breed u Frontiers Records již 19. května. Nabídne dvanáct skladeb (v některých případech ještě jednu navíc):   The Way; Sweet Tea; Chemical Rain; Midnight Oil; All Falls Down; The Grey; Days They Come; Spit You Out; Strong; Invisible; Scars; Breathe; Solo (bonus), v deluxe provedení ještě DVD s klipy Sweet Tea, The Way a dokumentem o jejich natáčení.

pen


Ukázka z recenze JMKdo by – vzhledem k věku Glenna Hughese – čekal jakékoliv zvolnění tempa, zaoblování hran anebo vyhlazování ploch, bude v šoku. CALIFORNIA BREED jdou svou instrumentální urputností až na dřeň možného. O to více vynikne Glennova vokální akrobacie, postavená na neslábnoucím ječáku.  

Hardrock hraný bez kláves má dlouhou tradici, stačí vzpomenout na rané LED ZEPPELIN a BLACK SABBATH. Jenže CALIFORNIA BREED se řítí vpřed jako utržená řetězová pila, nenechávají posluchače ani vteřinu vydechnout, nedej bože rozjímat. Jinými slovy: trio kolem Hughese přidává ke klasickému hardrockovému formátu razanci a poněkud ubírá bluesového fundamentu, i když blues není jen smutné dumání nad životem.


Comments