novinky‎ > ‎

Další Best Of Black Sabbath a Ozzyho DVD

přidáno: 14. 5. 2012 10:49, autor: Petr Nožička   [ aktualizováno 21. 5. 2012 8:31 ]
O BLACK SABBATH se od loňského léta zase hodně mluví. Obnovení původně popřeli, pak nevyloučili a nakonec s velkou slávou 11. listopadu 2011 potvrdili. Jenomže pak se to pokazilo. Vážně nemocný kytarista Tony Iommi na světové turné kvůli náročnému léčení nemůže a kvůli stavu ani nechce, přislíbil aspoň dva britské koncerty – zahřívací klubový doma v Birminghamu a mamutí na festivalu Downloads, v srpnu pak aspoň jeden v USA. Dosud se však neví, zda se bude podílet originální bubeník Bill Ward, jemuž se podmínky v nabízené smlouvě nezdály důstojné. Náhrada Warda v roce 1998 po srdeční příhodě a také člen Heaven & Hell (Ronnie James Dio, Tony Iommi a Geezer Butler) Vinny Appice tvrdí, že nabídku hrát s Black Sabbath nedostal. V dubnu se mihla zpráva, že si to Ward rozmyslel a koncertů se zúčastní. Zda to platí i pro studio, kde Sabbath i s nemocným kytaristou pracují na prvním novém společném albu od roku 1978, nevíme. Album nejspíš vyjde až v příštím roce, zatím se však mluví o letošním podzimu. Na štacích vyjednaného světového turné „nezištně“ zaskočí smutný klaun bez hlasu Ozzy Osbourne a přátelé. Hrát s ním budou baskytarista Geezer Butler a přizvaní hosté jako kytaristé Slash nebo Zakk Wylde. Spousta fandů se 4. června nejspíš chytí také na „novou“ kompilaci Iron Man: The Best Of Black Sabbath se skladbami: Paranoid; Iron Man; Changes; Fairies Wear Boots; War Pigs; Never Say Die; Children Of The Grave; The Wizard; Snowblind; Sweet Leaf; Evil Woman (Don’t Play Your Games); Sabbath Bloody Sabbath; Black Sabbath; N.I.B. Nic proti tomu, jen to je vlastně předchozí Greatest Hits (2009) s novým obalem. Nezměnilo se ani pořadí skladeb. Od důkladného dvojalba (2 LP, ale později 1 CD) We Sold Our Soul For Rock 'N' Roll vyšly desítky různých, hodně podobných výběrů – třeba Greatest Hits 1970–1978 (2006) má o dvě skladby víc a nepomíjí ani jedno z alb s Osbournem, a Symptom Of The Universe: The Original Black Sabbath 1970–1978 je nejobsáhlejší – 29 skladeb na dvou CD. Existují také kompilace, které zachycují rovněž další etapy už bez původního zpěváka.  
OZZY OSBOURNE současně přihřívá vlastní polívčičku a vydá 17. července také vlastní prastaré video Speak The Devil. Na rozdíl od stejnojmenného dvojalba, které obsahuje dvanáct skladeb Black Sabbath, což Ozzy tehdy zdůvodňoval tlakem firmy, aby vydal živé album a on nechtěl z piety dát na něj nahrávky s tragicky, ale z blbosti zemřelým kytaristou Randym Rhoadsem, použil nahrávky změněné sestavy, která po pauze v turné pokračovala, což ukazuje také původně pouze pro Japonsko určená videokazeta. Koncertní záznam z kalifornského koncertu 12. června 1982 byl odehrán ve stejné sestavě – basák Rudy Sarzo, bubeník Tommy Aldridge, kytarista z Night Ranger Brad Gillis a klávesista Don Airey. Zde převažují skladby z prvních dvou Ozzyho sólových alb (s Rhoadsem). Po obrazovém a zvukovém remasteru nabízí DVD kvalitní repertoár: Over The Mountain; Mr Crowley; Crazy Train; Revelation (Mother Earth); Steal Away (The Night); Suicide Solution; Guitar/Drum Solo; Goodbye To Romance; I Don’t Know; Believer; Flying High Again; Iron Man; Children Of The Grave; Paranoid.
Dodatek: Den po zveřejnění této zprávy se spor Ward versus zbytek kapely patrně vyřešil. Ward s kapelou nebude hrát vůbec, takže návrat v původní sestavě byla "klamavá reklama". Těžko posuzovat, ale za sebe v tom vidím hlavně Sharon...
První britské vystoupení (19.5. Birmingham O2 Academy) s kapelou odbubnoval zkušený (Alice Cooper, Ted Nugent, Rob Zombie aj.) Tommy Clufetos, který naposledy hrál v Osbourneově doprovodné kapele.  

pen foto:archiv

 

Comments