novinky‎ > ‎

Don Airey – 22.9.2012 – Plzeň

přidáno: 6. 7. 2012 14:17, autor: Jaromír Merhaut
DON AIREY (GB) (Deep Purple) „All Out Tour 2012“ 22.9.2012. PLZEN-KD Šeříkova,Šeříkova 13. Vstupné v předprodeji 500,- Kč.

         Člen veleslavných hardrockerů Deep Purple DON AIREY přijede do Česka se svým hvězdným doprovodným bandem na první samostatný koncert! Tato exkluzivní,premierová a jediná koncertní zastávka párplovského klávesáka v tuzemsku proběhne dne 22.9.2012 v plzenské Šeříkovce.Koncertní setlist bude obsahovat největší hity od kapel kde Airey v minulosti působil (Rainbow,Ozzy Osbourne...),písně od Aireyho současné kapely Deep Purple i skladby ze solových desek včetně kritikou velebeného posledního studiového alba s názvem All Out.
         Doprovodný band který bude Dona Aireyho doprovázet na podzimním evropském turné je sestavou ostřílených muzikantů s pozoruhodnou hudební historií:
Carl Sentence –- vocals (Krokus, Geezer Butler Project)
Darrin Mooney –- drums (Gary Moore, Primal Scream)
Rob Harris –- guitars (Jamiroquai, Kylie Minogue, Gary Numan)
Lawrence Cottle –- bass (Sting, Cher, Black Sabbath, Eric Clapton)

         Don Airey se narodil 21.6.1948 v Sunderlandu.Tento typický britský gentleman každým coulem začal svou profesionální hudební kariéru v Londýně v roce 1974 v kapele kegendárního bubeníka Cozy Powela.
         Historie světového hardrocku je plná zvučných jmen kytaristů,basistů či bubeníků,ale pouze tři klávesáci patří do absolutní extratřídy instrumentalistů tohoto žánru.Jsou to Ken Hensley,Jon Lord a Don Airey.Zatímco kariéry Hensleyho a Lorda jsou svázány silnou pupeční šnůrou s jejich jedinou zásádní životní kapelou (Uriah Heep resp. Deep Purple),hudební kariéra Dona Aireyho zanechala svou výraznou stopu doslova v každé kapitole dějin britského hardrocku.Dona Aireyho chtěli do kapely či do studia doslova všichni a na jeho angažmá se stávaly dlouhé fronty! S hozeným lanem ale uspěla jen ta největší rocková esa.Airey od sedmdesátých působil m.j. v kapelách Colosseum,Rainbow,Gary Moore,MSG,Ozzy Osbourne,ve studiu pak natáčel desky např. s Whitesnake,UFO,Judas Priest,Phenomena,Brian May...
         Logickou volbou bylo pak povolání Dona Aireyho k nejslavnější hardrockové mašině všech dob,ke kapele Deep Purple.V roce 2002 od párplů odchází ikonický varhaník Jon Lord do rockového důchodu a jedinou adekvátní náhradou se může stát jen Don Airey! Stává se ihned plnohodnotným členem Purple a své kvality již deset let potvrzuje při studiové práci i při pověstných živých párplovských koncertech.
         V době před začátkem dalšího světového turné Deep Purple (které bohužel tentokrát Česko mine) Airey přijede potěšit všechny příznivce špičkového hardrocku do plzenské Šeříkovky! Slavného klávesistu známého hlavně z velkých arén a stadionů si v září můžou jeho příznivci vychutnat tentokrát nablízko v příjemném klubovém prostředí!

Info,vstupenky - ag.Ozzy a potkan-tel.603 531 943,e-mail:ozzyapotkan@seznam.cz, www.ozzyapotkan.cz

Předprodej vstupenek též v sítích
www.ticketpro.cz,www.ticketstream.cz,www.ticket-art.cz a www.ticketportal.cz, www.eventim.cz

Související odkazy:www.serikovka.cz,www.donairey.com
Comments