novinky‎ > ‎

Festivaly I – Česko-Slovensko

přidáno: 24. 2. 2012 7:48, autor: Petr Nožička   [ Aktualizováno 25. 2. 2012 3:06 uživatelem Jaromír Merhaut ]
BAŽANT POHODA v Trenčíně jako obvykle nabídne během tří dnů, 5. – 7. července na ploše letiště mnoho zajímavých interpretů  Podrobnosti o programu a účinkujících najdete na webové adrese: www.pohodafestival.sk, ale zmiňme aspoň nejzajímavější jména: z USA přijedou Lou Reed s kapelou a političtí rappeři Public Enemy, skvělá bude britská nabídka – cenění Elbow, neobyčejně populární Kasabian, mladé, ale již zavedené talenty jako rocková písničkářka Anna Calvi (na snímku), The Horrors, The Kooks, Bat For Lashes, Two Door Cinema Club, londýnské trio (na koncertech kvintet) White Lies, irská písničkářka Gemma Hayes, Francouz Yann Tiersen a mnozí další. V minulých letech bylo dlouho předem vyprodáno, takže doporučujeme zvážit, zda nezakoupit vstupenky co nejrychleji.  

S Pohodou se částečně překrývá (3. – 6. července) tradiční ROCK FOR PEOPLE, který se již několik let se koná v Hradci Králové (letiště na Pouchově). Také tam bude k vidění a slyšení leccos zajímavého, přesto mám pocit, jako by festival trochu stagnoval. Ale posuďte sami, zde jsou hlavní atrakce, převážně britské: Franz Ferdinand, Pete Doherty, The Kooks, The Subways, Two Door Cinema Club a čerstvě třemi Cenami Grammy ověnčený zpěvák, kytarista a elektronik, který si říká Skrillex. Více na www.rockforpeople.cz.   

Poslední léta náš asi nejvíce uznávaný festival COLOURS OF OSTRAVA se letos bude konat od 12. do 15. července na větším prostoru, přesto je asi dobré zaopatřit si vstupenky s předstihem a nastudovat si program na www.colours.cz. Program bude opět velmi pestrý, nejspíš do něj ještě někdo přibude, ale hlavní hvězdy jsou dostatečně atraktivní – Islanďanka Björk, americký zpěvák Bobby McFerrin, co si vystačí bez doprovodu, osobití Antony And The Johnsons vystoupí s Janáčkovou filharmonií, američtí alternativní rockeři The Flaming Lips, Animal Collective, francouzská zpěvačka Isabelle Geffroy známá jako ZAZ, několik zajímavých afrických interpretů, plus samozřejmě mnoho jiných a spousta domácích.

pen

Comments