novinky‎ > ‎

Filmový Marr

přidáno: 10. 8. 2010 14:04, autor: Petr Nožička
JOHNNY MARR - bývalý kytarista, autor a hráč na foukací harmoniku u slavných The Smiths, toho od léta 1987, kdy se rozpadli, prošel hodně. Hrál s Talking Heads, Simple Minds, Bryanem Ferrym, Pet Shop Boys a mnoha dalšími. Byl členem The Pretenders, The The, Electronic.
V poslední době se dal na psaní a nahrávání filmové hudby a písniček. Od října poběží na Channel 4 nový sitcom The Increasingly Poor Decisions Of Todd Margaret (Stále mizernější rozhodnutí Todda Margareta)
a uvádět ho bude právě Marrem napsaná a natočená píseň Life Is Sweet. Jeho výrazný příspěvek najdete spolu s hudbou Hanse Zimmera ve filmu Christophera Nolana Inception (u nás Počátek). Samostatným debutem na poli kompletního hudebního doprovodu je scénická hudba dokončovaného snímku The Big Bang, s Antoniem Banderasem v roli soukromého detektiva. Není to určitě špatné zaměstnání, ale přiznám se, že jsem od talentovaného hudebníka po poměrně zdařilém albu Boomslang (2003) s vlastní skupinou Johnny Marr And The Healers, čekal víc. Jenže kapela se mu rozběhla než stačili udělat druhé album. Zkoušel to s dalšími, třeba s americkou skupinou Modest Mouse. Poslední dva roky spolupracuje v kapele The Cribs s třemi bratry Jarmanovými.    

 

pen       foto: archiv
Comments