novinky‎ > ‎

Potvrzení zájmu o Oasis

přidáno: 21. 5. 2013 9:57, autor: Petr Nožička   [ Aktualizováno 21. 5. 2013 15:14 uživatelem Jaromír Merhaut ]
Značně neurčitý pojem britpop má v Anglii pořád dobrý zvuk. Předminulý týden mu týdeník New Musical Express vyhradil prakticky celé číslo a došlo i na různé ankety. Shefieldská kapela Pulp vyhrála s Common People u redakce, čtenáři to viděli jinak. Z houfu oblíbených kapel 90. let maximálně upřednostnili OASIS, jimž v první dvacítce vyhradili první pětici, jako by jim vzkazovali –  „stýská se nám, vraťte se!“ 1. Oasis Live Forever 2. Oasis Don't Look Back In Anger 3. Oasis Supersonic 4. Oasis Cigarettes & Alcohol 5. Oasis Wonderwall 6. Pulp Common People 7. Suede Animal Nitrate 8. Blur Girls & Boys 9. Suede Trash 10. Blur The Universal 11. Blur To The End 12. Blur Parklife 13. Suede The Drowners 14. Blur End Of A Century 15. Pulp Disco 2000 16. Pulp Sorted For E's & Wizz 17. Supergrass Alright 18. Pulp This Is Hardcore 19. Blur For Tomorrow 20. Suede The Wild Ones. Na dalších místech do stovky najdete interprety jako Elastica, The Boo Radleys, The Bluetones, Ash, Mansum, Catatonia, Super Furry Animals, Sleeper, Shed Seven, Gene a další, z nichž mnozí by šli zařadit jinam a kteří byli o něco méně populární ve stejné době jako pětice, co si zabrala prvních dvacet míst.   

Zatímco Suede se vrátili, Blur a Pulp občas existují, Supergrass a Oasis ne. Všechny vítězné skladby pocházejí z prvních dvou alb Oasis. A ač se bratři Gallagherové už čtyři roky  vzájemně napadají a svorně tvrdí, že už nikdy více. Liam nedávno odpovídal na obvinění, že jde o hru, jak vyhnat cenu kapely nahoru rozhořčeně prohlásil: „My nehrajeme žádné hry, když se to stane, tak se to stane…,“ ale připustil „ mohl bych to udělat za 30 milionů liber.“  Myslím, že do pár let dojde ke slavnému usmíření a comebacku, zatím to vypadá, že minimálně v Anglii by to byla velká událost, i když soudě dle ohlasů návratu Suede možná ne až tak velká…

Noel Gallagher, nedávno obdržel prestižní Cenu Ivora Novella za „výjimečnou kolekci písní“ a předával mu ji Ray Davies, někdejší zpěvák The Kinks. Noel cenu předá své manželce, protože mu prý kdysi řekla, že jej nikdy neviděla žádnou píseň psát. „Toto je důkaz, že píšu,“ smál se Noel. Ještě k výše uvedenému žebříčku. Na koncertech své současné kapely Noel Gallagher's High Flying Birds kytarista a zpěvák pravidelně končí písní Don't Look Back In Anger, kterou zpíval již u Oasis.

pen  foto:archiv     

Comments