novinky‎ > ‎

ŘípFest a jeho nabídka

přidáno: 14. 8. 2010 9:50, autor: Petr Nožička   [ aktualizováno 21. 8. 2010 0:57 ]
OZZY OSBOURNE s renovovanou kapelou zahájí své evropské turné coby hlavní atrakce jednodenního festivalu ŘípFest konaného v sobotu 28. srpna pod památnou horou Řip. O tom jsme již informovali v Rock+  3-4/2010. Je nejvyšší čas rozšířit informaci o celém programu této hudební události připravené agenturou MV Cover. 

Začínat se v prostorách přirozeného amfiteátru u obcí Krabčice a Rovné bude již dopoledne. Od deseti hodin se nejprve představí domácí soubory v pořadí Navostro, Votchi, Gate Crasher, The Switch, Cocotte Minute a Krucüpisk. Od šestnácti hodin bude za doprovodu vlastní kapely zpívat Deborah Bonham, sestra Johna a teta Jasona Bonhamových. Své první LP For You In The Moon vydala v roce 1985, pak se věnovala rodině, další alba The Old Hyde a Duchess přišla až v letech 2004 a 2008. Už od poloviny 90. let opět pilně koncertuje. Počínaje sedmnáctou hodinou budou všechna vystoupení v rozsahu hodiny a půl. Zahájí Ken Hensley - vynikající hráč na klávesy a kytaru, zpěvák, dlouholetý rozhodující člen a autor Uriah Heep, jehož netřeba představovat. Byl hrdinou rozsáhlého seriálu hned ve třech dvojčíslech Rock+, takže o něm můžete vědět opravdu hodně. Dodejme jen, že jeho vystoupení (tentokrát s kapelou Live Fire), jsou mnohem přesvědčivější než ta, co prezentují současní Uriah Heep. Kromě klasických písní Uriah Heep a sólových skladeb zazní určitě také něco z připravované novinky Love... And Other Mysteries. V sedm večer nastoupí skotští Nazareth v aktuální sestavě Dan McCafferty (zpěv), Pete Agnew (baskytara, kytara, doprovodný zpěv), jeho syn Lee Agnew na bicí a kytarista Jimmy Murrison. Skupina je v České republice pravidelným hostem, ale osobitý hlas zpěváka a mnohé téměř zlidovělé písně se dají slyšet znovu a znovu. Z trochu jiného soudku bude vystoupení kalifornských nu-metalistů Korn vedených zpěvákem, hlavním autorem a také hráčem na dudy Jonathanem Davisem. Kolem třiadvacáté hodiny začne závěrečná část s již zmíněným někdejším zpěvákem Black Sabbath a následně úspěšným sólistou Ozzym Osbournem. Doprovodí ho sestava z aktuálního alba Scream – řecký kytarista Gus G. (Kostas Karamitroudis), baskytarista Rob "Blasko" Nicholson, bubeník Tommy Clufetos a starší ze synů Ricka Wakemana Adam na klávesové nástroje.  

Na ŘípFest se můžete dostat levněji, pokud si vstupenku pořídíte prostřednictvím Tiketpro do pondĕlí 16.8. do 9 hod ráno! Díky přispění Sony Music, tuzemského vydavatele Osbourneových desek. Jsou možné také jiné slevy včetně pořízení si jízdenky a vstupenky se slevou. Více informací najdete na oficiálních webových stránkách www.ripfest.cz.  pen    foto: Sony Music

Comments