novinky‎ > ‎

Rock+ 2012/2 zanedlouho...

přidáno: 20. 2. 2012 13:22, autor: Jaromír Merhaut   [ aktualizováno 20. 2. 2012 13:23 ]
Coby malou ochutnávku připravovaného čísla Rock+ přinášíme pracovní verzi titulní strany s Davidem Byronem. Právě jemu věnoval své vyznání Zdeněk Veselka. Ještě nikdo v Česko-Slovensku nedal dohromady tak detailní, faktograficky vyprecizované a poutavé vyprávění o jednom z nejúžasnějších zpěváků rockové historie. Profily Stinga a Arcade Fire i recenzi desky měsíce Old Ideas Leonarda Cohena připravil Petr Nožička. Václav Kozuk přidal názor na nového Maccu, další redaktoři se vyřádili na novinkových Karfagen, Kazachstán, UFO, Van Halen, Savoy Brown… a dalších.

Reedice, pamětihodnosti, encyklopedie pozapomenutých – to jsou tři neodmyslitelné pilíře každého čísla Rock+.  Výčet jmen by zabral několik řádků, nakonec, téměř všechna jsou na titulce, kukněte se. V encyklopedii se můžete těšit například na Neuschwanstein, Paris, Phenomena, Quatermass.

Dobrá muzika si zaslouží i kvalitní zvuk. Síťové přehrávače jsou převratnou novinkou na trhu, můžete s jejich pomocí ladit internetová rádia, přehrávat hudbu ve vyšší než CD kvalitě ze svých harddisků a klíčenek, oživí zvuk starých CD/DVD přehrávačů. Více v mém článku. A na závěr, Piráti a ACTA: aneb, kolik krys jsem objevil na kapitánském můstku i v podpalubí u halasných obhájců našich svobodJ

Samostatnou přílohu tvoří výňatek z Hard & Heavy encyklopedie Pavla Bartase (písmena R/S).

Rock+ 2012/2 je placeným číslem, zájemci o odběr, případně předplatné, najdou informace ve starších novinkách, případně jim je osobně zašlu mailem, stačí mne kontaktovat na merhaut@volny.cz .

Volně distribuovaná promo verze bude „znehodnocena“ nižší kvalitou zobrazení a svislými pruhy, které sice znemožní kompletní čtení všech článků, přesto ale umožní udělat si názor na obsah nového čísla, a pak se teprve rozhodnout koupit-nekoupit.

Jaromír Merhaut za redakci Rock+

Comments