novinky‎ > ‎

SACD Rush, Yes a dalších

přidáno: 3. 12. 2012 16:03, autor: Petr Nožička   [ Aktualizováno 17. 12. 2012 14:07 uživatelem Jaromír Merhaut ]
Ne zrovna frekventovaný formát reedic – takzvané hybridní SACD (super audio CD) se zásluhou firmy Audio Fidelity 18. prosince rozroste o dva významné přírůstky album RUSH Counterparts a YES Close To The Edge. Alba neobsahují žádné bonusy, pouze základní skladby původního vydání. Stejná firma o týden dříve nabídne ve stejném formátu mimo jiné tituly Joe Walsh But Seriously Folks nebo Cheap Thrills Janis Joplin s Big Brother & The Holding Company.

A když už jsme u kanadského tria, tak ještě pár dalších informací. Společnost Mercury ve stejném termínu nabídne čtvrté album Rush 2112 ve třech provedeních – CD/DVD, CD/Audio Blu-Ray a totéž jako Super Deluxe Edition ještě s vázanou knihou věnovanou desce – čtyřicetistránkový comics k věnovaný ději jednotlivých skladeb. Jedná se o další, již nejméně třetí remaster, navíc jsou zde koncertní verze Overture, The Temples Of Syrinx plus A Passage To Bangkok. Na druhém disku je pak vše smícháno do 5.1 surround sound a přidána je digitální podoba comicsové knihy. Také obal doznal pod vedením původního autora jisté změny. Kytarista Alex Lifeson tvrdí, že v případě 2112 „se jedná o první desku, kde znějí jako Rush“.

Jak jsme již informovali 3.10., jsou Rush, podle fanoušků velmi pozdě, mezi patnácti nominovanými, z nichž bude pět vyvolených, vybraných tento měsíc šestisetčlennou porotou, uvedeno do Rock And Roll Hall Of Fame. Kdyby záleželo neveřejnosti, dostali by se tam rozhodně Rush (přeje si to podle časopisu Classic Rock 24,3 % hlasující veřejnosti),  následují Deep Purple (17,1 %) a Heart (12,5 %).

Na probíhajícím severoamerickém turné k albu Clockwork Angels byly pořízeny záznamy dvou koncertů, konkrétně v arizonském Phoenixu a texaském Dallasu (25. a 28. listopadu), z nichž bude sestaveno koncertní video plánované k vydání na DVD/Blue-ray v roce 2013.

pen foto Supraphon  

Comments