novinky‎ > ‎

Ken Hensley – Solo Tour 2012 – 5.2.2012 Plzeň

přidáno: 15. 1. 2012 5:16, autor: Jaromír Merhaut   [ aktualizováno 15. 1. 2012 5:31 ]

KD Šeříkova,Šeříkova 13, vstupné v předprodeji 500,-Kč. Velký náčelník a duše opravdových Uriah Heep Ken Hensley přijíždí po nedávných velice úspěšných koncertech opět do České republiky! Jediné exkluzivní vystoupení v tuzemsku se uskuteční tentokrát v plzenské Šeříkovce.Kapacita sálu je omezena na 300 míst,všechna jsou k sezení! Tentokrát vystoupí bez vikingského bandu Live Fire pouze Ken Hensley
sám,jen za doprovodu svých neodmyslitelných kláves a kytary.

Součástí večera s Kenem Hensleym bude moderovaná diskuze s dotazy diváků(s českým překladem).Poté bude následovat plnohodnotný koncertní set z mixu staré dobré uriášovské klasiky a písní z nových Hensleyho studiových alb,včetně novinek z aktuální studiové desky Love & Other Mysteries.

Kolik z tisíců rockových klávesáků rozpozná sluchem i laik? Deset Možná. A kolik z oněch deseti hraje či hrálo hardrock? Dva. A kdo autorsky dominoval své kapele? Jediný!

Existuje povolanější interpret klasických písní Uriah Heep než je Ken Hensley? Při vší úctě k jeho bývalým kolegům (Box a spol.), vystupujícím dodne pod hlavičkou Uriah Heep měl právě on bezesporu největší zásluhu o zapsání této průkopnické hardrockové kapely do rockových čítanek. V sedmdesátých letech byl totiž téměř výhradním autorem všech jejich nesmrtelných hitů. To z pera Hensleyho se zrodily známé rockové perly typu July Morning, Lady In Black, Free Me, Rain, Stealin, Sweet Freedom, Look At Yourself, Easy Livin či Rainbow Demon…Při koncertech Uriah Heep pak byla Hensleyho uhrančivá osobnost zdobená bohatou vlasovou hřívou spolu s výrazným zvukem jeho klasických hammondek dominantním elementem celé kapely.

Po 13 studiových albech natočených s Uriah Heep ale Hensley v roce 1980 ze skupiny odchází pro nesouhlas s dalším posunem repertoáru směrem do popovýc vod a navazuje spolupráci s americkými Blackfoot. V polovině osmdesátých se pak na několik let stahuje do ústraní (hostuje ale např. na albu excentriků WASP), aby se s koncem milénia opět vrátil na hudební scénu. Sám či ve spolupráci s bývalými „Uriáši“ Johnem Lawtonem či Johnem Wettonem vydává několik sólových alb. Zajímavý je i jeho projekt úpravy skladeb Uriah Heep ve spolupráci s moskevským symfonickým orchestrem. Na Hensleyho výtečném studiovém albu Blood On The Highway z roku 2007 se v roli pěveckých hostů objevují velice slavná jména- např.Glenn Hughes(ex Deep Purple), a Jorn Lande(ex Masterplan).Poslední studiová novinka Faster(květen 2011) se pak nese ve znamení zdařilého návratu ke klasickým uriášovským kořenům.

Info - ag.Ozzy a potkan-tel.603 531 943,e-mail: ozzyapotkan@seznam.czwww.ozzyapotkan.cz


Comments