novinky‎ > ‎

Z Řiti Říp

přidáno: 29. 8. 2010 14:31, autor: Jaromír Merhaut   [ aktualizováno 29. 8. 2010 14:50 ]
Kdo se v sobotu po kotníky hodiny brodil hnědým cosi, už ví, co je to být ve sračkách :-)

Řípfest proberu důkladněji v příštím čísle Rock+, tady a zde narychlo spíchnu jen takový neuspořádáný pelmel.

Na festíky už nějaký ten rok fandovsky nejezdím, je to únavné, šizené na zvuku i repertoáru, dramaturgicky nedomyšlené, organizačně i jinak sem tam průserové. 

I Řípfest byl pracovní.

Bonhamovou jsem doposud slyšel jen z úryvků a mihotavě viděl na poštovních známkách youtube, Kena nemám v Česku vynechaného ani jednou, pódiové Nazareth znám za ty roky taky nazpaměť, studioví Korn mě neberou a Ozzy je dnes dnes především Made in.

Já nevím, ale organizovat akci pro desetitisíce lidí na šikmé, nezpevněné louce, nemít žádný mokrý plán a jen se modlit nahoru, je fušeřina. Rozdělit lidi na různé vipdruhy a poddruhy, a ¾ z nich kvůli tomu vyhnat 100m od pódia za plot, tomu se říká hamižnost.

Z voleje pár rad zdarma: louku zpevnit parním válcem a mít v záloze pár náklaďáků s pilinama, případně dřevitou drtí (nemusí se odvážet, je to přírodní hnojivo).  Na kritická místa pod pódiem navíc natáhnout z rolí rošty. Investice do 100k, to je 25 VIP lístků prodaných navíc… Můžete si to patentovat, máte svolení.

Jak to celé dopadlo? Bonhamová (viz foto) podle mě odvar (možná to Milan Trčka vnímal jinak, těšte se na report), z pajdavého Rock´N´Rollu stála za zmínku jen kytara. Kenovi dodali pořadatelé namísto hammondů jen nefunkční exponát z muzea, a tak se zdravě naštval a po dvou písničkách odkráčel. Nazareth se při svém standardu ani nezapotili. Korn předvedli, jak má vypadat nabušená festivalová show. No a Ozzy to má definitivně za sebou, toho příště už jen do snídaně s Novou, anebo půjčit Dádě na strašení dětí…

P.S. Bezdomovci a cajti měli v noci v Práglu pohotovost. Kanálama šla zpráva, že Prahu obsadily zablácené hordy s nejasnými úmysly. Boj o Hlavní nádraží jsme vyhráli, soupeři bez čepic i s nima jen vykukovali zpoza rohů…

Jaromír Merhaut

Comments